Podstawowe rodzaje natrysków przeznaczonych do montażu w łazience

W każdej nowoczesnej łazience musi znaleźć się miejsce na natrysk. Jest on wykorzystywany przez domowników każdego dnia, dlatego powinien być wykonany z trwałych materiałów i zapewniać wygodę użytkowania. Prysznic może być stosowany zarówno rano, jak i wieczorem w celu odprężenia lub zahartowania ciała. Jakie natryski są godne polecenia?

Natrysk dostosowany do stylu aranżacji łazienki

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od rozmiaru łazienki oraz stylu jej urządzenia. W sklepach można znaleźć produkty wykonane z różnych materiałów, ale najczęściej używane są natryski ze stali lub aluminium. Jest to związane z faktem, że zapewniają dużą trwałość i są oferowane w niskich cenach. Warto zwrócić uwagę na zestawy łączące w sobie różne kolory, w tym srebrne wykończenia z czernią lub złotymi dodatkami. Będą się doskonale komponować we wnętrzach urządzonych w modnym stylu skandynawskim, loftowym lub industrialnym, które uzyskują coraz większą popularność w naszym kraju.

Zestaw natryskowy montowany na ścianie

Podstawowym rozwiązaniem stosowanym w każdej łazience jest zestaw natryskowy przeznaczony do montażu na ścianie lub sprzedawany w komplecie z baterią wannową. Można go zainstalować w niemal każdym miejscu, bez względu na to, czy było to przewidziane przez osobę projektującą pomieszczenie. Prosty zestaw natryskowy pozwala szybko uzyskać strumień zimnej lub ciepłej wody. Słuchawką można swobodnie operować w celu umycia określonych części ciała bez moczenia głowy. Dodatkowo słuchawka może mieć kilka trybów pracy pozwalających na regulowanie rozmiaru kropel lub ciśnienia wody.

Kolumna prysznicowa z deszczownicą

Bardziej rozbudowaną formą natrysku jest kolumna prysznicowa. Jest wyposażona nie tylko w słuchawkę, lecz także deszczownicę. To nowoczesna alternatywa tradycyjnego natrysku, która wyróżnia się dużą powierzchnią. Deszczownica jest umieszczana nad głową użytkownika, a jej specjalna konstrukcja sprawia, że woda może imitować krople deszczu. Stąd pochodzi nazwa tego urządzenia. Dostępne na rynku modele mają opcje regulacji, co pozwala dostosować kąt strumienia oraz intensywność wody do potrzeb wszystkich mieszkańców domu. W ten sposób można sobie zapewnić relaksującą kąpiel, a dodatkowo mamy wolne obie ręce, a więc pełną swobodę ruchów.

Wygodny i łatwy w montażu panel prysznicowy

Osoby zainteresowane wyższym poziomem komfortu powinny wyposażyć swoją łazienkę w natrysk w formie bardziej skomplikowanego panelu prysznicowego. Tego rodzaju natryski są podobne do kolumny prysznicowej, ale mają dodatkowy panel zawierający dysze, z których wypływa woda pod ciśnieniem. Pozwala to uzyskać hydromasaż, który może być przydatny nie tylko dla relaksu, lecz także łagodzenia dolegliwości dotyczących bóli stawów lub mięśni. Warto dodać, że zaletą paneli prysznicowych jest łatwy montaż. Urządzenie wystarczy przymocować do ściany i podłączyć do instalacji wodnej.

Szeroka oferta natrysków w Kuchinox

Nowoczesne natryski można znaleźć w Kuchinox.pl. Jest to firma działająca od 25 lat, która oferuje duży wybór urządzeń oraz akcesoriów przeznaczonych do kuchni i łazienek. W katalogu można znaleźć wiele rodzajów natrysków w różnych kształtach i kolorach. Za pomocą rozbudowanej oferty firmy Kuchinox.pl można łatwo dobrać natryski do każdego stylu aranżacji łazienki. Dlatego jest to miejsce, które powinien odwiedzić każdy właściciel domu lub mieszkania, który planuje remont swojej nieruchomości.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
8 ⁄ 4 =