Kolor antracytowy na ścianach – 5 pomysłów na urządzenie wnętrz!

Antracyt to nic innego jak najbardziej wartościowa odmiana węgla kamiennego. Można się więc domyśleć, że kolor antracytowy jest taki jak węgiel – ani czarny, ani szary. Ten bardzo ciemny odcień w ostatnich latach króluje we wnętrzach nowoczesnych, hi-tech, a nawet glamour. Warto więc wykorzystać okazję i zmienić ściany na antracytowe, które odświeżą pomieszczenie i nadadzą mu designerskiego oblicza. Sprawdź, jak zastosować antracyt we wnętrzu swojego domu!

Antracyt czy grafit? Kuchnia w nowoczesnym wydaniu

Antracyt jest trochę ciemniejszy od grafitu i perfekcyjnie podkreśli charakter nowoczesnej kuchni. Zaletą antracytu na ścianach kuchennych jest fakt, że posiada ona dużo mebli i dodatków, które odpowiednio dobrane rozjaśnią ciemne wnętrze. Dlatego świetnym rozwiązaniem są białe meble z zaokrąglonymi, gładkimi powierzchniami. Grafitowe małe dodatki lub urządzenia (czajnik, toster, zastawa) podkreślą surowość antracytu na ścianach i sprawią, że kuchnia będzie się wydawać zawsze czysta i zadbana.

Łazienka – kolor antracytowy a czarny

Modne czarne płytki w łazience powoli zastępuje antracyt, który mimo równie ciemnej barwy nie przyćmiewa całego wystroju. Kolor antracytowy może być wykorzystany zarówno na jednej, jak i na wszystkich ścianach. W łazience najlepszym rozwiązaniem jest połączenie antracytu z bielą i srebrem. Te barwy podkreślą nowoczesny design, a błysk doda bogactwa i klasy. W tym pomieszczeniu w zależności od stylu aranżacji jaki chcemy osiągnąć, sprawdzą się meble o twardych, prostokątnych kształtach lub zaokrąglone umywalki i wanny.

Antracytowa sypialnia

Antracyt w sypialni stwarza atmosferę spokoju i bezpieczeństwa, ale nie można go nadużywać! Dlatego w tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się jedna antracytowa ściana, która odświeży pokój i podkreśli stojące przy niej meble. Ściana w barwie antracytu może być pomalowana farbą, jednak ciekawszym wyborem będą panele ścienne, które mają bogatą ofertę faktur i wzorów. Do sypialni z jedną antracytową ścianą dobrze komponują się żywe dodatki w odcieniach żółci lub pomarańczy.

Salon w odcieniach antracytu

Najpierw oczarował dodatki, a teraz triumfuje na ścianach. Antracyt w salonie sprawdzi się w każdym wydaniu, ale to właśnie ściana jest elementem, na który goście mocno zwracają uwagę. Głęboka barwa antracytowa podkreśli nowoczesny wystrój i idealnie sprawdzi się w przestrzennym salonie. Najlepiej połączyć ją z bielą, aby nie przyćmić wnętrza i podkreślić kształt i barwę mebli. W salonie z antracytową ścianą można umieścić drewniane belki i dodatki, które dodadzą industrialnego klimatu.

Gabinet z domieszką antracytu

Nawet najbardziej klasyczny gabinet można udekorować antracytową ścianą. Najlepiej wybrać tę, którą oświetli naturalne światło padające przez okno. Dobrym pomysłem jest imitacja betonu w ciemnym odcieniu, która będzie wyróżniać się fakturą na tle potężnych mebli. W gabinecie z antracytową ścianą najlepiej będzie zrezygnować z dużej ilości dodatków, ponieważ pomieszczenie może wydawać się zbyt ciężkie i przytłaczające. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kolor-antracytowy-na-scianach-5-inspiracji

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 ⁄ 3 =