Kuchnia w stylu rustykalnym – żywy, wiejski klimat we wnętrzu

Sielski klimat, przełamujący się staromodnymi elementami wprowadzony do naszego kuchennego wnętrza to nic innego jak kuchnia w stylu rustykalnym. Chwile spędzone w takiej kuchni umocnią ciepło ogniska domowego i będą się kojarzyły z wakacyjnym odprężeniem. Natura i prostota umieszczone w jednym pomieszczeniu. Oto inspiracje urządzenia kuchni w stylu rustykalnym.

Kuchnia rustykalna aranżacje

Rozplanowanie kuchni w tym stylu nie należy do najłatwiejszych zadań. Tym bardziej dla osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z taką formą. Przychodzimy z pomocą, ukazując poniżej wszystkie niezbędne wskazówki, dzięki którym urządzenie kuchni w stylu rustykalnym będzie bułką z masłem.

Materiały do kuchni w stylu rustykalnym

Kuchnia rustykalna to przede wszystkim prostota. Przeważające surowe elementy będą wisienką na torcie. Zalicza się do nich:

  • Glina
  • Drewno

Kuchnia, w której znajdowałyby się akcesoria lub elementy przyozdobione tymi surowcami, będzie nie tylko zgodna z omawianym stylem, ale również z naturą. Nie należy obawiać się wykorzystania niedoskonałości. Drewno z ubytkami, czy dużymi, widocznymi słojami będzie zaletą, tak samo jak drobne uszczerbki w glinie.

Kolory kuchni stylu rustykalnego

Nie ma żadnych ograniczeń, a wybór koloru do kuchni zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań. Każdy z kolorów ma inny przekaz, dlatego warto kierować się chociaż tą wiedzą przy wyborze kolorystyki.
Kuchnia rustykalna biała: Jak powszechnie wiadomo kolor biały powiększa przestrzeń. Ten efekt wizualny wprowadzi do „chłopskiej” kuchni stylu rustykalnego nowoczesnego akcentu. Jeśli nasza kuchnia jest mała, warto wziąć pod uwagę właśnie ten kolor, iluzja powiększenia będzie zniewalająca. Dodatkowo biel będzie idealnie podkreślała naturalny kolor drewna czy gliny.
Kuchnia rustykalna szara: Dyskretny odcień szarości, nie będzie tak rażący jak jego poprzednik. Wprowadzi spokój i z lekka ochłodzi żywą duszę rustykalnej kuchni.
Kuchnia rustykalna ciemna: Ciemne odcienie zieleni, a nawet czarny w stylu rustykalnym to niebanalne rozwiązanie, dzięki czemu kuchnia będzie szykowna i ponadprzeciętna. Elegancja połączona z wiejskim stylem. Warto mieć na uwadze, aby kuchnia był większych rozmiarów, gdyż kolory bardziej nasycone zmniejszają wnętrza. Jeśli pokusimy się o ciemną kolorystykę, trzeba skupić się na meblach, które rozjaśnią kuchenne pomieszczenie.

Kuchnia rustykalna – meble

Styl rustykalny to nie tylko pomalowanie ścian na prawidłowy kolor, to przede wszystkim meble oddający wiejski klimat.
1. Drewno przede wszystkim! Surowiec, który jako pierwszy kojarzy się z chłopskimi chatami. Wszelkie szafki, półki, komody i blaty wykonane z tego materiału mogą różnić się kolorem. Nie będzie to zakłócało stylu rustykalnego.
2. Istotne są zdobienia, czyli rączki i uchwyty z wiejskim akcentem oraz wybujałe i zróżnicowane wzory na szafkach. Widniejące przystrojenie jest jednym z najważniejszych elementów. To właśnie ono powinno ukazać się obserwatorowi „na pierwszy rzut oka”.
3. Metoda DIY pozwoli na posiadanie jedynej w swoim rodzaju zastawy. Pięknie zdobione kubki czy talerze, własnoręczne wazy i przyrządy kuchenne z gliny będą pięknym odzwierciedleniem stylu rustykalnego.

Wiecej o rustykalnych kuchniach znajdziesz w poradniku na https://www.sniezka.pl/poradniki/style-dekoracyjne/styl-rustykalny

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
42 ⁄ 14 =