Jakie są rodzaje sufitów podwieszanych?

Modern white living room interior 3d rendering image.A blank wall with pure white. Decorate wall with extrude horizon line pattern and hidden warm light

Dlaczego warto zdecydować się na wybór sufitu podwieszanego? Takie pytanie każdego roku zadaje sobie wiele osób. Bez wątpienia takie rozwiązanie jest korzystne z punktu widzenia osób, które w swoich domach oraz mieszkaniach posiadają wysokie stropy. Choć takie pomieszczenia bez wątpienia robią spore wrażenie i naprawdę dobrze się prezentują, to niestety generują także dość wysokie rachunki za ogrzewanie. W większości wypadków po dłuższym czasie dochodzi się do wniosku, że lepiej jest zmniejszyć wysokość pomieszczenia właśnie za pomocą sufitu podwieszanego, aby nieco zaoszczędzić. Prócz tej podstawowej zalety sufity tego typu mają również wiele innych. Między innymi przy ich pomocy zakrywa się mało estetycznie wyglądające instalacje oraz rozprowadza światło w taki sposób, jak sobie tego życzymy. Jaki rodzaj podwieszanego sufitu warto jednak wybrać?

Z jakich materiałów powstają sufity podwieszane?

Płyty sufitowe wykonuje się z różnorodnych materiałów. Podstawowym materiałem są w tym wypadku płyty kartonowo-gipsowe. Prócz tego wykorzystuje się również twarde oraz miękkie tworzywa mineralne, metal oraz drewno. Wszystkie płyty tego typu są różnorodne. To co je pomiędzy sobą odróżnia to między innymi kolorystyka. Niektóre z nich mają także dość specyficzne faktury. Z tego właśnie względu sufit podwieszany jest nie tylko rozwiązaniem ekonomicznym i praktycznym, ale pozwala także w nietuzinkowy sposób ozdobić wnętrze.

Przy kładzeniu sufitu podwieszanego bardzo ważny jest także wybór stelaża. Płyty muszą się na czymś opierać dlatego oczywistym jest, że na samym początku musi powstać jakaś lekka, docelowa konstrukcja. Takie konstrukcje bardzo często powstają z aluminium, tworzyw sztucznych, ale wyróżnić można również i te drewniane.

Najpopularniejsze rodzaje sufitów podwieszanych

Obecnie jednymi z najpopularniejszych są sufity wykonane z płyt kartonowo-gipsowych. Swoim wyglądem przypominają one po prostu tradycyjny sufit. Jeśli zatem ktoś oczekuje prostego i dobrego pod względem jakości efektu bez udziwnień, to jest to rozwiązanie właśnie dla niego. Czasem takie sufity wykonuje się również z płyt gipsowo-włóknistych. Wykazują one dość dużą odporność na wilgoć, ale mogą także posłużyć do stworzenia świetnej izolacji akustycznej.

Sufity podwieszane kasetonowe również są dziś często wybierane. Ich podstawową zaletą jest przede wszystkim niezwykle łatwy montaż. Po położeniu stelaża wykonanego z aluminium, tak naprawdę można zacząć już dowolnie układać kasetony. Kasetony są lekkie i występują również w ściśle określonych kształtach. To sprawia, że nawet gdy sufit w jakimś miejscu ulegnie zniszczeniu to nie trzeba wymieniać go od razu w całości, a wystarczy po prostu zdemontować jakiś fragment, wyjmując jeden panel kasetonowy.

Dziś dużą atrakcją stają się również sufity podwieszane z ledami. Taka ozdoba w postaci ciekawego oświetlenia sprawia, że sufit staje się po prostu dekoracją. Światło można oczywiście rozmieścić w dowolny sposób podczas montażu całej konstrukcji.

 

Więcej przeczytasz na https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/najpopularniejsze-rodzaje-sufitow-podwieszanych

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
25 + 8 =