Nowoczesne kominki z nadmuchem powietrza

Kominki od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i są chętnie wybierane jako element wyposażenia domu. Spełniają one nie tylko funkcje dekoracyjną, ale służą również do ogrzewania pomieszczeń. Nowoczesne kominki z nadmuchem powietrza są bardzo ekonomiczne i ekologiczne, co także wpływa na ich popularność.

W jaki sposób działają kominki z nadmuchem powietrza?

Producenci kominków stale udoskonalają je stosując nowatorskie rozwiązania, aby jak najlepiej ogrzewały pomieszczenia. W przypadku kominków z nadmuchem gorące powietrze rozprowadzane jest za pomocą systemu rur PCV lub stalowych ocynkowanych. Nagrzany wkład za pomocą zainstalowanego wymiennika ciepła podgrzewa powietrze, które przepływa przez niego i odprowadzane jest po całym domu wykorzystując siłę grawitacji lub specjalny system nadmuchowy. W miejscu wylotu kanału powietrznego, który umieszcza się na ścianie lub na suficie montuje się specjalne anemostaty lub kratki nawiewowe. Montaż kominka trzeba przewidzieć już na etapie projektowania budynku, ponieważ właściwe rozmieszczenie systemu rur w późniejszym czasie może być dość kłopotliwe. Zaleca się, aby był on umieszczony w największym pomieszczeniu, np. w salonie. Musi on posiadać odpowiednią kubaturę, która zapewni dopływ powietrza na właściwym poziomie, które niezbędne jest do prawidłowego funkcjonowania kominka. Układ może być wyposażony w specjalną przepustnicę, która umożliwi jak najlepsze zachowanie ciepła nawet, gdy w palenisku nie będzie ognia. W najnowocześniejszych modelach tego typu kominków rozpalanie następuje automatycznie i jest w pełni bezpieczne. Nie trzeba obawiać się ryzyka wystąpienia niekontrolowanego pożaru, który może wyrządzić wiele szkód. Posiadają one także funkcję przejścia na pellet, gdy drewno już się wypali.

Zalety kominków z nadmuchem powietrza

Kominki z nadmuchem powietrza z powodzeniem mogą stanowić główne źródło ogrzewania, jeśli zostanie podłączony do systemu dystrybucji gorącego powietrza. Jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w budynkach, które nie mają możliwości podłączenia do sieci gazowej lub nie dysponują odpowiednim pomieszczeniem na stworzenie kotłowni. Ogromną zaletą tego rodzajów kominków jest to, że bardzo szybko się nagrzewają i skutecznie ogrzewają dom nawet podczas dużych mrozów. Ich obsługa jest bezproblemowa i po zapoznaniu się z instrukcją nie powinna przysparzać większych kłopotów. Paliwem opałowym, który można stosować w tego rodzaju kominkach jest przede wszystkim pellet i drewno. Są to ekologiczne materiały, dzięki którym jest to ekologiczne źródło ogrzewania, nie wpływające negatywnie na środowisko naturalne. Stosowanie najlepszej jakości pelletu sprawi, że kominek z nadmuchem (zerknij tutaj) zapewni ciepło bez smogu, popiołu i brudu, ponieważ spala się praktycznie w całości. Pomaga to utrzymać palenisko, a przede wszystkim szybę w czystości. Wprowadza także przyjemny klimat w pomieszczeniu i tworzy niepowtarzalną atmosferę. Jest także świetną atrakcją i dekoracją wnętrza, jeśli dopasowany jest do całej aranżacji.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
24 ⁄ 12 =