Panele podłogowe – przydatne informacje

Panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych produktów do stylizacji podłóg. O ile początkowo kojarzone były z czymś sztucznym i nietrwałym, o tyle aktualny rynek ma do zaoferowania tak szeroką gamę produktów, że z pewnością zadowoli gusta nawet najbardziej wybrednych klientów.

Panele podłogowe – rodzaje

Panele dzieli się na kategorie pod względem materiału, z którego zostały wykonane. Materiał ten ma późniejszy wpływ na ich wytrzymałość oraz przeznaczenie ( pomieszczenia w którym zostaną wykorzystane)

PANELE DREWNIANE – powstają z różnych gatunków drewna i mają charakter warstwowy. W zależności od drewna z którego zostały wykonane charakteryzują się różnym poziomem twardości i podatnością na zarysowania. Do tych o większej miękkości zaliczają się wykonane z sosny, świerku, brzozy czy jodły. Nie zaleca się stosować ich w pomieszczeniach często użytkowanych. Do bardziej wytrzymałych należą panele zrobione z dębu, grabu, klonu lub wenge.

PANELE WINYLOWE – ich głównym atutem jest wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz predyspozycja do tłumienia dźwięków – nie tylko wyciszają kroki, ale też amortyzują upadające przedmioty Ze względu na to często znajdują zastosowanie w blokach mieszkalnych . Wykazują wysoką wodoodporność i właściwości termoizolacyjne co pozwala na ich zastosowanie w miejscach zagrożonych wilgocią oraz takich, w których wprowadzono ogrzewanie podłogowe.

PANELE LAMINOWANE – składają się z płyty HDF pokrytej tlenkiem glinu. Są to panele wykazujące bardzo dużą wytrzymałość. Odporne na uderzenia ścieranie. Jednocześnie są opcją dosyć tanią, a z wyglądu przypominają słoje naturalnego drewna. Ich montaż nie wymaga fachowych kompetencji. Jedną z wymienianych wad tych paneli jest tendencja do przenoszenia dźwięku kroków, czemu można zapobiec poprzez zastosowanie materiału wygłuszającego

Zalety i wady stosowania paneli podłogowych

Panele podłogowe jak każdy inny produkt dostępny na rynku ma swoje zalety i wady. Przed decyzją o ich zakupie należy zapoznać się zarówno z jednymi jak i drugimi, by uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.
Zalety stosowania paneli:

łatwe do ułożenia ( nie wymagają specjalistycznej wiedzy)
proste w demontażu
duży wybór materiałów z których zostały wykonane
łatwe do utrzymania w czystości
atrakcyjna cena

Wady stosowania paneli podłogowych:

ograniczona trwałość
nie podlegają renowacji
szybkie osadzanie się kurzu
tańsze modele sprawiają wrażenie sztucznych

Rynek wnętrzarski jest bogaty w produkty pozwalające na wymarzone wykończenie domu czy mieszkania. Często stajemy przed wyborem kilku wersji konkretnego produktu, a dzielące ich różnice są naprawdę niewielkie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zapoznać się z kilkoma ofertami i wybrać tą najlepszą. Jedno jest pewne: wybierając firmę czy sklep warto postawić na solidność i trwałość produktów. Cechy te posiada firma Meister, ktora w swojej ofercie posiada bogaty wybór paneli laminowanych, winylowych i podłóg drewnianych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 + 30 =