Panele słoneczne, czyli nowość w naszym domu

Wraz z żoną zdecydowaliśmy się zamontować panele słoneczne na dachu naszego nowego domu. Od roku zastanawialiśmy się czy zrealizować nasz plan zaoszczędzenia na energii odnawialnej i po lekturze opinii wielu ekspertów oraz równie wielu artykułów dotyczących paneli słonecznych skierowaliśmy się do dystrybutorów systemów i modułów fotowoltaicznych, aby tam zasięgnąć już konkretnych informacji. Po tych wszystkich czynnościach wstępnych byliśmy pewni, że chcemy mieć zestaw fotowoltaiczny na naszym dachu.

Nasz nowy dom kupiliśmy na wsi, a stoi on wśród łąk w bardzo nasłonecznionym miejscu, dlatego pomyślimy, aby ten fakt wykorzystać w naszym gospodarstwie. Z perspektywy nie żałujemy tej decyzji, gdyż pozwoliła na zmniejszenie wydatków na energię elektryczną.

Ta decyzja była słuszna

farmy-energii-odnawialnejPanele słoneczne trzymają się dobrze, a my gromadzimy i wykorzystujemy energię słoneczną. Jeśli mamy okazję to namawiamy gorąco naszych znajomych którzy myślą o założeniu paneli słonecznych i wahają się długo. My wiemy, jak bardzo się przydają zasoby słoneczne.

W miejscowości, gdzie mieszkamy początkowo tylko my posiadaliśmy panele słoneczne, jednak obecnie już kilka domów je posiada, a ich właściciele również jak my, chwalą sobie nowe źródło energii i wyrażają zachętę do zmian. Zastanawialiśmy się, dlaczego wcześniej w Polsce tak mało osób decydowało się na zakładanie systemów fotowoltaicznych.

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami proces ten hamowały niepotwierdzone uprzedzenia to tego typu urządzeń i wytwarzanej przez nie energii, które wyglądała na oszustwo i zmyślenie nie mające realnego zastosowania w domu. Jednak wszyscy, którzy założyli systemy fotowoltaiczne uważają, że była to doskonała decyzja, która ma wpływ na zmniejszenie wydatków na prąd z sieci, który jest wykorzystywany wówczas, gdy baterie nie wyrabiają z produkcją energii na nasze bieżące potrzeby. Zainstalowanie paneli słonecznych od Soldar okazało się doskonałą inwestycją w energię niekonwencjonalną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
16 × 22 =