Aranżacja czarnej ściany w mieszkaniu

Często boimy się wykorzystywać w naszych wnętrzach ciemne kolory. Wyobrażamy sobie, że uczynią one nasze pokoje nieprzyjemnym i smutnym miejscem. Zwłaszcza czerń wydaje się nie do pomyślenia jako kolor dla mieszkania. Jednak czarna ściana, dobrze zaaranżowana w konkretnym wnętrzu, może dodać mu niezaprzeczalnego uroku, elegancji i charakteru.

Czarna ściana w pokoju

Czarna ściana to na pewno pomysł dla ludzi odważnych, nie bojących się śmiałych i niebanalnych rozwiązań. Czerń pasuje do wszystkiego. Nie mamy tu na myśli jedynie łączenia jej z innymi kolorami, ale także możliwość zastosowania jej w większości stylów aranżacji wnętrz, od tych nowoczesnych po całkiem klasyczne. Sprawdzi się również jako element każdego pomieszczenia, eleganckiego salonu, kuchni, łazienki, przedpokoju, sypialni a nawet znajdzie się dla niej miejsce w pokoju dziecięcym. Gdzie jednak czerni unikać?

  • Małe pokoje
  • Wąskie oraz niedoświetlone pomieszczenia
  • Zacienione miejsca
  • Ściany z oknem

Wyjątkom sprzyjać mogą bardzo jasne, wysokie i przestronne wnętrza albo chęć podkreślenia białych okien. Dobrym pomysłem okazać się może użycie zamiast matowej farby takiej z połyskiem albo satynowej. Lepiej będzie ona rozpraszać i odbijać światło co ograniczy skłonność ciemnej barwy do pochłaniania światła. Matowa doda za to głębi.

Czarna ściana w salonie

Z czernią, tak jak z każdym intensywnym kolorem nie powinniśmy przesadzać. Ściana w tej barwie niech będzie jedynie dodatkiem do wnętrza, jednym mocnym akcentem. Najlepiej by wystąpiła w towarzystwie jasnych kolorów, najlepiej białych pozostałych ścian i sufitu oraz jasnej, może lekko rozbielonej podłogi. W modzie jest także łączenie czarnej ściany z jasnymi, mocno kwiecistymi tapetami. Takie zestawienie będzie niezwykle nastrojowe. Ciemna płaszczyzna sprawdzi się genialnie jako tło dla rodzinnych zdjęć czy stylowych obrazków. Najlepiej w białych ramkach. Czerń pięknie wyeksponuje ich kololory. Na ścinanie można powiesić również lustra. Są one bardzo na czasie jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. Lustro w ozdobnej ramie mocno odbijać będzie światło dzięki czemu połać czarnej ściany nie przytłoczy wnętrza.

Czarna farba tablicowa do ścian

Czarna farba tablicowa genialnie może uatrakcyjnić pomieszczenie. Użyta w kuchni może posłużyć nam do kreatywnych rysunków które ją rozweselą i ożywią. Zapiszemy na niej wiadomość dla domowników, listę zakupów, fragment przepisu kulinarnego albo motywujące hasło. Pokochają ją także nasze dzieci. Taka ściana w dziecięcym pokoju dostarczy wielu godzin kreatywnej zabawy z kolorową kredą. Zdecydowaną zaletą farby tablicowej jest to, że emalią pokryć można spokojnie niemal każdą powierzchnię. Użyemy jej więc na niemal każdej powierzchni czy materiale. Pokryte nią ściany to nie wszystko, nada się na meble, a nawet sprzęty ADG. Posiada też niestety wady. Wybraną powierzchnię należy potraktować kilkoma warstwami tablicówki. Z czasem powierzchnia ściera się co w pewnym momencie niemal uniemożliwi pozbycia się do czysta kredowych zapisków. Bardzo trudno będzie się jej także pozbyć. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/jak-wykorzystac-w-aranzacji-mieszkania-czarna-sciane

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
16 × 6 =