Bateria umywalkowa, czyli istotny element wyposażenia każdej łazienki

Łazienka to specyficzne miejsce w każdym domu. Odpowiednio zaaranżowane pomieszczenie, powinno łączyć funkcjonalność z efektownym wyglądem. Jednym z elementów wyposażenia łazienki, które w istotny sposób wpływa na jej wygląd, jest bateria umywalkowa. Nowoczesne baterie wyróżniają się trwałością i ciekawym designem.

Budowa i sposób montażu baterii umywalkowych

Bateria umywalkowa to sprzęt, który zapewnia dostęp do bieżącej wody w łazience i ułatwia utrzymywanie higieny. Pomimo tego, że na rynku znaleźć można wiele różnorodnych urządzeń, budowa większości z nich jest podobna. Największym elementem każdej baterii jest korpus zakończony wylewką, z której wypływa woda. Do uruchomienia urządzenia służą kurki lub specjalne uchwyty. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się baterie umywalkowe jednouchwytowe, które pozwalają na jednoczesne regulowanie wielkości strumienia oraz temperatury kranówki. Za precyzję działania baterii odpowiada głowica umieszczona w jej wnętrzu. Jeśli chodzi o montaż, wyróżnia się konstrukcje ścienne oraz stojące. Pierwsze montowane są do przyłączy z zimną i ciepłą wodą umieszczonych w ścianie. Ten sposób montażu stopniowo wychodzi z mody. Obecnie bardziej popularne są urządzenia stojące mocowane na blacie lub w otworze umywalki. Baterie stojące wyglądają nowocześnie i estetycznie, a dodatkowo są łatwe w montażu.

Funkcjonalność i efektowny wygląd

Większość osób wybierających baterie umywalkowe zwraca szczególną uwagę na ich wygląd zewnętrzny. Dawniej w sprzedaży dostępne były głównie modele chromowane. Obecnie dużą popularnością cieszą się urządzenia różnokolorowe. Osoby, które preferują minimalizm, z pewnością zdecydują się na baterie białe lub czarne. Dla miłośników klasycznego stylu producenci armatury tworzą produkty mosiężne nawiązujące swym wyglądem do dawnych czasów. Zwolennicy nowoczesności i ekstrawagancji mogą natomiast zdecydować się na przykuwające uwagę baterie w intensywnych kolorach, takich jak zielony, pomarańczowy, czy też żółty. Duża ilość dostępnych barw i kształtów pozwala znaleźć produkt optymalnie dostosowany do własnych potrzeb, oczekiwań oraz dostępnego budżetu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii umywalkowych

Przed dokonaniem zakupu, warto zwrócić uwagę na rodzaj materiałów użytych do wytworzenia głowicy. W sprzedaży dostępne za m.in. baterie z głowicami mosiężnymi, które zapewniają niewielką precyzję ustawienia temperatury i strumienia. Za bardziej precyzyjne uchodzą urządzenia wyposażone w głowice ceramiczne. Osoby, którym zależy na maksymalnej precyzji i dokładności, mogą postawić na baterie z głowicami termostatycznymi. Przy podejmowaniu decyzji zakupowych warto zwrócić także uwagę na długość oraz wysokość wylewki. Zbyt wysoka i zbyt długa wylewka będzie chlapać i brudzić łazienkę. Z kolei zbyt krótka i za niska bateria będzie niewygodna w użytkowaniu. Zaleca się korzystanie z urządzeń wyposażonych w perlator. Ta niewielka nakładka napowietrza strumień wody, co pozwala zmniejszyć poziom jej zużycia. Przyjmuje się, że dobrej jakości armatura musi mieć swoją cenę. Decydując się na zakup tanich produktów niewiadomego pochodzenia, należy się liczyć z tym, że ich trwałość będzie ograniczona.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 − 18 =