Czyszczenie zlewozmywaków granitowych. Porady eksperta

Zlewozmywaki granitowe są obecnie dość popularne. Dlaczego? Ponieważ jest to szybki i wygodny sposób, którym możemy sprawić że kuchnia stanie się bardziej elegancka i piękna. Poza tym, zlew wykonany z tego materiału jest również jednym z najtrwalszych elementów w twoim mieszkaniu. Jednak to nie znaczy, że nie trzeba przykładać się do regularnego czyszczenia zlewu. Nadal trzeba go regularnie i bardzo starannie myć, aby mógł się prezentować pięknie i nie być źródłem niebezpiecznych wirusów. Aby ułatwić sobie nieco życie, można spróbować zastosować poniższe wskazówki, które odnoszą się do czyszczenia zlewozmywaków z granitu.

Przygotowania do czyszczenia

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przygotowanie płynu, szmatki lub gąbki. Weź miskę, wypełnij ją ciepłą wodą i zamocz w tym gąbkę lub ściereczkę. Wyjmij szmatkę i wyciśnij ją. Zbyt dużo wody sprawi w gąbce sprawi, że czyszczenie nie będzie łatwym zadaniem. Po drugie, należy na gąbkę lub szmatkę nałożyć kilka kropli detergentu. Aby wyprodukować trochę piany, ściśnij gąbkę parę razy, aby ją napowietrzyć. Po trzecie, użyj gąbki lub szmatki do dokładnego wycierania powierzchni zlewozmywaka.

Musisz zwrócić większą uwagę na kilka potencjalnie brudnych miejscach, takich jak okolice kolektora i miejsca wokół kranu. W tych miejscach, brud będzie najłatwiej się gromadzić, a minerały obecne w wodzie mogą się tam krystalizować. Upewnij się, że cała powierzchnia zlewozmywaka jest właściwie wytarta z brudu i innych zanieczyszczeń.

Dalsze etapy

Kiedy większe ilości brudu zostały już usunięte, możesz rozpocząć staranniejsze czyszczenie. Po pewnym czasie upewnij się, że zlewozmywak granitowy jest już na tyle czysty, że można zacząć go dokładnie spłukiwać. Płukanie powinno być systematyczne i dokładne, tak aby spłukać cały istniejący brud i detergent. Mokrego zlewu nie powinniśmy pozostawiać do samoczynnego wyschnięcia. Może to powodować że na jego powierzchni powstanie brzydki osad (o czym przeczytasz na stronie producenta zlewozmywaków w kategorii Zlewozmywaki granitowe Deante).

Przyspiesz proces wysychania wilgoci, osuszając powierzchnię miękką szmatką. Czyszczenie w opisany przez nas sposób, powinno być przeprowadzane przynajmniej kilka razy w tygodniu, w zależności od stopnia zabrudzenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
24 − 8 =