Mity na temat systemów alarmowych

Dawniej nie korzystano z bezprzewodowych rozwiązań, ponieważ uważano, że wymagają częstej eksploatacji, oraz wymiany baterii, co jest kosztowne. I owszem, tak właśnie było. Dzisiaj jednak w bezprzewodowych urządzeniach montuje się litowe baterie, które nie tylko działają dłużej, ale trwa to nawet do kilkunastu lat. Niestety nie można jasno określić żywotności baterii. Każda z nich inaczej zachowuje się podczas pracy w poszczególnych urządzeniach. Na zużycie akumulatorków wpływa kilka czynników.

Bardzo dobrze obrazują to czujki bezprzewodowe. Ich czas pracy uzależniony jest od ustawień systemu, typu komunikacji – jednostronna czy dwustronna -, ilości i częstotliwości impulsów oraz przede wszystkim częstotliwości ruchu w jej polu widzenia. Logiczne więc, że pomieszczenia, w których więcej przebywamy, będą wymagały częstszej wymiany baterii w czujkach. Tak samo jest w przypadku klawiatur, pilotów, oraz wszelkich urządzeń tego typu.

Jak dobrać skuteczny system?

Aby dobrze dobrać dla siebie system bezprzewodowy trzeba kierować się nie tylko funkcjonalnością, ale przede wszystkim parametrami urządzenia, to znaczy możliwościami rozbudowy, dopasowania do naszych potrzeb. Musimy jednak pamiętać, że nie możemy łączyć urządzeń różnych producentów. Musimy też zwracać szczególną uwagę na to, z jakiego źródła posiadamy system. Te niewiadomego pochodzenia często są tanimi Chińskimi podróbkami, które się do niczego nie nadają. Dlatego też, aby nie zainwestować zbyt dużych pieniędzy w wart zaufania system alarmowy musimy znaleźć wiarygodnego sprzedawcę.

System hybrydowy

System hybrydowy jest to system łączący w sobie cechy alarmu przewodowego i takiego, który kabli nie wymaga. Sprawdza się on najlepiej przy rozbudowach istniejących systemów, czy też przy poszerzaniu obszaru ochronnego w miejscach trudnych lub niemożliwych do wprowadzenia instalacji kablowej. Należy jednak pamiętać, że nie możemy łączyć systemów dwóch różnych firm, dlatego należy wybierać konkretnego dostawcę z szeroką ofertą.

Zachęcam do sprawdzenia działu pod nazwą Alarmy Bezprzewodowe na stronie specjalisty w zakresie systemów zabezpieczeń ASD.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
32 ⁄ 16 =