3 pomysły na wykorzystanie tynku dekoracyjnego w mieszkaniu

Tynk dekoracyjny

Jednym z ważniejszych trendów, jakie utrzymują się od długiego czasu, w architekturze wnętrz, jest wykorzystanie tynków dekoracyjnych do aranżacji pomieszczeń w domu. Jest to niezwykle doskonały pomysł jeśli pragniemy aby nasz dom zachwycał nowoczesnością i pokazywał zaproszonym gościom, że gospodarze zdecydowanie wiedzą co jest na topie i przede wszystkim, że mają niezwykle dobry gust! W tym artykule przedstawię 5 pomysłów na to, jak urządzić salon przy wykorzystaniu tynków dekoracyjnych.

Stylu industrialnym

Styl industrialny jest modny w USA od ponad sześćdziesięciu lat! W Polsce datuje się, że wszedł dopiero w latach 90. XX wieku. Nie zmienia to jednak faktu, że modna na aranżację w tym nurcie wcale nie osłabła, a wręcz przeciwnie – można zaobserwować coraz większe zainteresowanie surowymi wnętrzami. Nie ma nic lepszego do nadania swojemu salonowi loftowego stylu, za pomocą tynków dekoracyjnych. Szczególnie ważny będzie tutaj szara barwa, która doskonale wkomponuje się w czerwień gołych cegieł.

Z wizytą w Skandynawii

Styl skandynawski stał się niezwykle popularny w Europie, a nawet za oceanem. Charakteryzuje się on przede wszystkim dominacją jasnych barw, najczęściej wykorzystuje się w nim biały kolor. Jest to spowodowane szczególnie brakiem światła na półwyspie Skandynawskim, skąd zresztą styl ten pochodzi. Kolejną cechą tej aranżacji jest minimalizm w dodatkach i prostota, szczególnie w umeblowaniu. Pytanie tylko – jak wykorzystać można tynk dekoracyjny, aby nadać wnętrzu skandynawskiego polotu? Odpowiedź jest prosta! Tynki dekoracyjne mają różne kolory, a dzięki nim można także nadać ścianom ciekawą fakturę. Więc biel i (dla przykładu) chropowata powierzchnia będą doskonałym wykończeniem Twojego mieszkania lub domu.

Idealny do wyrażania siebie!

Nastolatki kochają wyrażać siebie za pomocą ubrań, muzyki, słownictwa i wystroju swojego pokoju. Czemu nie urządzić więc pokoju swojego nastoletniego dziecka tak aby miało ono wpływ na pokój, gdzie będzie żyć. Pokój nastoletniego chłopaka będzie mógł być urządzony w barwach czerwieni i czerni, które doskonale będą się łączyć. Czerń może stanowić tynk dekoracyjny ze ciekawą fakturą. Trzeba pamiętać, że jednak czarny tynk warto zastosować matowy, bez efektu perły. Z kolei dla dziewczyny, warto skupić się na delikatniejszych kolor typu beż, biel bądź róż wpadający delikatnie w beż. Dzięki temu oraz dodatkowi połysku, pokój nastolatki będzie na pewno doskonałym miejscem, który zachwyci jej koleżanki!
Więcej o wykorzystaniu tynków dekoracyjnych oraz innych aranżacjach, które można przy ich użyciu wykonać, możecie poczytać pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/5-sprawdzonych-wzorow-wewnetrznych-tynkow-dekoracyjnych

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
21 + 15 =