Oświetlenie w sypialni

Wydawać by się mogło, że sypialnia jest miejscem, w którym potrzebujemy jak najmniej światła. Wręcz się przed nim bronimy stosując grube zasłony i zgaszone kolory na ścianach. Jednak o swój wzrok należy dbać zawsze i wszędzie. Dobrym sposobem jest połączenie kilku rodzajów lamp. Łącząc kinkiety, plafony, lampy sufitowe i małe, nocne lampki można stworzyć odpowiedni nastrój.

Dostosowane do łóżka

Łóżko jest podstawowym( czasem jedynym) meblem w sypialni. Aby mogło spełniać dobrze swoją funkcję potrzebuje być dobrze oświetlone. Najlepiej wybrać różnorodne źródła światła. Lampy sufitowe można zainstalować nad miejscem do spania. Górne oświetlenie sprawdzi się również podczas oglądania filmu. Jednak do czytania niezbędne okażą się lampki nocne lub kinkiety. Niekonieczne jest kupowanie dwóch identycznych lamp. Wystarczy zakupić regulowane oświetlenie punktowe i przekręcić w stronę osoby, która akurat potrzebuje światła. Chcąc stworzyć intymną atmosferę można zapalić zapachowe świece.

Szafa, toaletka i inne piękne meble

Obecnie produkuje sobie coraz piękniejsze i zindywidualizowane meble do sypialni. Pełnią one nie tylko funkcję przechowywania, ale także dekoracyjną. Wyeksponowanie ich odpowiednim światłem podkreśli charakter wnętrza. Przy toaletce sprawdzą się kinkiety lub listwy LED przyklejone do lustra. Ten mebel wymaga bardzo mocnego oświetlenia, dzięki któremu można dokładniej zadbać o urodę. Lampa sufitowa nad komodą czy w garderobie to dobry wybór. Pozwolą swobodnie otworzyć drzwiczki nie ograniczając dostępu do źródła światła. Obok wysokiej szafy lepiej zainstalować kinkiety lub halogeny. Wysoki mebel i wiszący żyrandol stworzą wrażenie bałaganu i małej przestrzeni. Mając głęboką szafę sprawdzi się oświetlenie wewnątrz niej np. na baterie. Zdjęcia w antyramach podkreślą kinkiety. Dekoracyjne lampiony najładniej wyglądają w przestronnych pokojach. Lampy stojące znajdą zastosowanie w oświetleniu ciemnego kąta, przy którym znajduje się np. biblioteczka.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
15 ⁄ 5 =