Aranżacje salonu w stylu hampton – najlepsze inspiracje

Jak urządzić salon tak, aby był zarówno elegancki, luksusowy, a przy tym swojski i przyjazny? Odpowiedzią jest wnętrze w stylu Hampton. To wyjątkowo przystępna propozycja dla wytwornych aranżacji salonu i nie tylko.

Czym jest styl Hampton?

Nazwa stylu Hampton, nazywanego również Hamptons, pochodzi od nazwy północnoamerykańskiego nadmorskiego miasteczka. To miejscowość, która jest swoistą oazą spokojnego wypoczynku nad morzem. Taki też jest styl Hampton – wyciszający, relaksujący, w barwach kojącej bieli i spokojnego morza.

Salon w stylu Hampton

Aranżacje w stylu Hampton sprawdzają się idealnie w salonie. Budują atmosferę beztroskich wakacji, głównie dzięki kolorystyce. Są to odcienie bieli, szarości, niebieskiego, a także spokojnej zieleni. Te ponadczasowe, bezpieczne kolory zawsze dobrze wypadają w salonie. Jasne kolory ścian sprawią, że salon zyska wrażenia przestrzenności. Meble do salonu w stylu Hampton to duże, wygodne sofy i fotele w klasycznych formach. Najczęściej są to bardzo jasne kanapy z wyjątkowo miękkimi obiciami i wielkimi poduszkami. Kojarzą się z kłębiastymi obłokami lub z głębokim wypoczynkiem na plaży. Kolejne meble w stylu Hampton to wszelkie białe szafki, komody, kredensy, także te z elementami szklanymi. Warto ocieplić takie wnętrze drewnianymi elementami. Mogą być to ozdobne skrzyneczki, drewniany stolik lub wiklinowe meble i koszyczki. Wiklina to także materiał, który pasuje do stylu Hampton i subtelnie przełamuje jego luksusowy charakter. Pożądane są też oczywiście wszelkie dodatki i meble w stylu marynistycznym. Mogą być to tekstylia w biało-granatowe pasy, muszle lub dodatki w akwarelowe, błękitne wzory.Ważny jest także wystrój okien oraz dużo światła. Zrezygnuj z firan zasłaniających naturalne światło. Zamiast tego udekoruj okna jasnymi zasłonami w spokojnych barwach i z naturalnych materiałów. Może być to len lub gruba bawełna.

Styl Hampton w bloku

Jeśli nie masz sielskiej chatki nad morzem czy choćby apartamentu w spokojnej dzielnicy, to nie znaczy, że styl Hampton nie jest dla Ciebie. Wręcz przeciwnie! Hamptons to strzał w dziesiątkę przy aranżacji małych mieszkań, ponieważ jego jasne kolory optycznie powiększają. Wprowadzenie stylu Hampton do Twojego mieszkania w bloku przyniesie Ci niemało korzyści. Meble i dodatki w stylu Hampton potrafią zamienić maleńkie mieszkanie w nastrojową, cichą przystań. To świetny sposób na urządzenie przytulnego, ale małego mieszkania dla miłośników bibelotów i wielu elementów dekoracyjnych. Dzieje się tak dlatego, że Hamptons bazuje na monochromatycznych barwach. Dzięki temu nawet posiadacze niewielkich wnętrz, mogą pozwolić sobie na gęste ich zapełnienie dodatkami, a przy tym uniknąć nieprzyjemnego wrażenia zagracenia. Jeszcze bliżej stylowi Hampton mają miłośnicy minimalizmu we wnętrzach, którzy jednocześnie pragną klasycznych rozwiązań. To wdzięczny styl do tworzenia przejrzystych aranżacji z umiarkowaną ilością mebli i dodatków. W takim wypadku wystarczy zapewnić sobie ogromną, wygodną kanapę, kilka białych mebli i przytulnych dodatków, które sprawią, że poczujemy się jak w luksusowym nadmorskim kurorcie. Więcej informacji zajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/4-aranzacje-salonu-w-stylu-hampton-najlepsze-inspiracje

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 − 9 =