Aranżacja łazienki w oparciu o elementy drewniane lub w kolorze naturalnego drewna

Choć wnętrze łazienki zazwyczaj nie kojarzy się z drewnianym wykończeniem, to zastosowanie w niej drewnianych bądź drewnopodobnych elementów może się okazać przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” zwłaszcza, jeżeli zależy nam na tym, aby nasza łazienka była nie tylko czysta, ale i przytulna – w takim wypadku kolor naturalnego drewna wyraźnie ociepli pomieszczenie.

Sposoby wykorzystania naturalnego drewna w łazience

Coraz częściej można się spotkać z drewnianym wykończeniem łazienki. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Na przykład drewniana podłoga jest znacznie cieplejsza i mniej śliska aniżeli podłoga ceramiczna, choć oczywiście jest nieco bardziej podatna na oddziaływanie wody. Jeśli jednak marzy nam się drewniana podłoga w łazience, nie musimy z niej rezygnować – przy odpowiednim wykonaniu będzie ona w znacznym stopniu odporna na wilgoć – oczywiście lepiej nie zostawiać na niej znacznych rozmiarów kałuż na dłuższy czas, jednak jeśli wykażemy się pewną dozą dbałości, to może nam ona służyć przez lata. Można również zastosować w łazience drewniane meble, albo pokryć tym pięknym, naturalnym surowcem jedną ścianę – szansa, że wystąpią problemy powiązane z wilgocią jest jeszcze mniejsza niż w wypadku podłogi, zaś wnętrze łazienki również ulegnie ociepleniu.

Płytki imitujące drewno w naszej łazience jako wygodna alternatywa naturalnego surowca

Jeżeli mimo wszystko obawiamy się ewentualnych problemów związanych z użyciem prawdziwego drewna w wilgotnym miejscu jakim z pewnością jest łazienka, możemy zdecydować się na zastosowanie płytek ceramicznych stanowiących imitację naturalnego drewna. Tym sposobem nasza łazienka również stanie się przytulniejszym miejscem, my zaś nie będziemy się musieli niczym martwić. Takie rozwiązanie cieszy się znaczną popularnością i jest dostępne w wielu wariantach, zatem nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy z powodzeniem zastosowali je u siebie.

Kolorystyka łazienki z elementami drewna

Jeśli zdecydowaliśmy się na wykorzystanie elementów drewnianych lub imitujących drewno w naszej łazience, należy się zastanowić w jakim odcieniu ma być drewno oraz jakie kolory zastosujemy w pozostałych częściach pomieszczenia. Możliwości jest wiele – należy rozważyć do jakiego stylu ma nawiązywać nasza łazienka i jaki efekt ostateczny chcielibyśmy uzyskać. Prosty design w połączeniu z jasnym odcieniem drewna i jasną kolorystyką reszty pomieszczenia dobrze sprawdzi się w małych łazienkach, które w takiej tonacji będą się wydawać bardziej przestronne. W dużych łazienkach mogą znaleźć zastosowanie ciemniejsze odcienie drewna i intensywniejsze kolory – zwłaszcza, jeżeli lubimy wnętrza eleganckie i pełne detali jak ma to miejsce chociażby w stylu marokańskim. Jeśli zaś chcemy, aby nasza łazienka tchnęła naturalnością i ciepłem, to drewniane elementy można zestawić z beżem, następnie zaś uzupełnić kompozycję roślinnością. W taki sposób stworzymy piękną i przytulną łazienkę w stylu eko.

Drewno w łazience – refleksje końcowe

Nie ulega wątpliwości, że zarówno naturalne drewno jak i jego imitacje nadają się do zastosowania w łazience. Ich walory estetyczne w połączeniu ze zdolnością do ocieplenia pomieszczenia, w którym zostały użyte sprawiają, że warto je wziąć pod uwagę. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia również fakt, iż drewniane oraz drewnopodobne elementy występują w ogromnej ilości wariantów i mogą być zaaranżowane na wiele ciekawych sposobów. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/jaki-kolor-scian-do-lazienki-z-elementami-drewna-inspiracje

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
22 ⁄ 11 =