Urządzamy kuchnię w stylu nowojorskim! Wskazówki i porady

Wnętrze utrzymane w stylu nowojorskim wygląda pięknie i bogato, a odpowiednio zaaranżowane oddaje klimat typowych, amerykańskich filmów. Jak więc zaaranżować wnętrze w stylu nowojorskim, tak aby nasze mieszkanie wyglądało jak świeżo wyjęte z centrum Nowego Jorku? Oto kilka wskazówek i porad.

Charakterystyka stylu nowojorskiego we wnętrzach

Styl nowojorski jest szczególnie charakterystyczny na tle innych stylów wnętrz. Cechuje się on:

  • zachowaniem neutralnych barw (brak tu miejsca na szalone kolory, kolorystyka pomieszczenia jest utrzymana bardziej w stonowanych, jasnych kolorach aniżeli w neonach czy krzykliwych odcieniach)
  • przemyślane, dokładne wykończenia
  • w kuchni : okazała wyspa, znajdująca się na środku pomieszczenia
  • wnętrze wydaje się być luksusowe, często projektanci używają w nim naturalnych, lecz wysokiej jakości materiałów (drewno, skóra)
  • klasyczne meble i sprzęty
  • nawiązanie do stylu art deco, vintage

Kuchnia w stylu nowojorskim – o czym należy pamiętać?

Urządzając kuchnię w stylu nowojorskim należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pozwolą nam w pełni cieszyć się wyglądem kuchni, która nabierze charakteru wprost z American Dreams. Mimo tego, że w Ameryce większość mieszkań jest wielka, a ich kuchnie mogą wydawać się bardzo dużych rozmiarów, nie warto jest zrażać się małą ilością miejsca na aranżację naszej kuchni. Przy wyborze mebli warto wybrać te klasyczne, utrzymane w stonowanych kolorach. Oprócz klasyki jednak ważne, aby wyglądały one na jak najbardziej nowoczesne. Super sprawdzą się proste meble bez zdobień lub z małą ich ilością, które oddadzą elegancję całego pomieszczenia. Ważne też, aby miały one matowe wykończenie.

Najważniejszym punktem całej kuchni jest wyspa, zajmująca centralne miejsce w pomieszczeniu. Musi ona pasować swoim kolorem do reszty mebli i być odpowiednio dopasowana rozmiarem do wymiarów pomieszczenia, tak aby nie sprawiać wrażenie karykaturalnej. Ściany warto pozostawić w neutralnych, szarych czy białych barwach. Równie ważna jest dbałość o oświetlenie pokoju. Dobrze jest postawić na lampy, które można zamontować przy samym suficie – świetnie oświetlą one pokój, nadając pokojowi jeszcze więcej nowoczesnego wyglądu. Aby nadać trochę elegancji i prestiżu pokojowi, warto postawić na lampy ze złotym czy srebrnym wykończeniem.

Meble w stylu nowojorskim – wybór najlepszych i najładniejszych mebli do wnętrz

Decydując się na wybór mebli, warto jest przypomnieć sobie wygląd amerykańskich mieszkań w serialach. Oprócz ogólnego bogactwa, stawiają oni raczej na proste w wyglądzie i budowie meble, chociaż coraz częściej zauważa się też w nich szklane czy metalowe wstawki. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu meble nadadzą wyjątkowego wyglądu całemu mieszkaniu. Pamiętając o zachowaniu kontrastu i optycznemu powiększeniu przestrzeni, warto wybierać jasne meble. Czarne lub ciemne oprawy znacznie zmniejszą optycznie przestrzeń.

Wybierając dodatki do pomieszczenia, dobrze jest postawić na szklane wazony czy drewniane ramki, które nie będą się szczególnie wyróżniać, a swoim wyglądem podbiją piękny wygląd całego wnętrza.

Dzięki odpowiedniemu zestawieniu mebli i kolorów jesteśmy w stanie urządzić nasze mieszkanie w nowojorskim stylu wprost z Nowego Jorku. Takie mieszkanie będzie cieszyć oko i wyglądać nowocześnie, lecz i przytulnie.

 

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kuchnia-w-stylu-nowojorskim-inspiracje-i-porady

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 + 21 =