Serwis ubrań roboczych – dzięki niemu twój pracownik zawsze będzie wyglądał profesjonalnie

Odzież robocza jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego zawodu, w którym wymagana jest odpowiednia higiena i sterylność pracy. Przede wszystkim w branży budowlanej, kosmetycznej, fryzjerskiej, gastronomicznej oraz w placówkach medycznych. Ma na celu zabezpieczyć przed zabrudzeniami lub zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska pracy. Odzież robocza jest stosowana w okolicznościach, w których nie ma zagrożenia życia lub zdrowia zatrudnionego, ponieważ od tego służą ubrania ochronne.

Warunki wydawania odzieży roboczej oraz jej dokładne wyposażenie określają przepisy BHP. Za jej wydanie odpowiedzialny jest pracodawca. W zależności od wykonywanego zawodu i potrzeb, do odzieży roboczej dołącza się dodatki, takie jak: okulary, obuwie, kaski, czapki oraz artykuły jednorazowe, między innymi: rękawiczki i maseczki.

Podział odzieży roboczej

Podstawowe zróżnicowanie odzieży roboczej polega, na dostosowaniu jej do konkretnego zawodu. Będzie wyglądała inaczej u ogrodnika, kosmetyczki lub mechanika. Ważną kwestią jest również to jaką część ciała ma zabezpieczać, więc w ofercie są między innymi: kamizelki, koszule, ogrodniczki, obuwie lub spodnie. Materiał, z jakiego są wykonywane ubrania robocze powinien być dostosowany do wymagań konkretnego stanowiska pracy – są tkaniny wodoodporne, olejoodporne, chroniące przed zabrudzeniami i pyłkami.

Serwis ubrań roboczych

Jednak żadne ubranie robocze nie jest na zawsze. Ulega ono zabrudzeniom i zniszczeniom, a każdy pracodawca ma obowiązek zadbać o to, aby jego pracownik posiadał odpowiedni strój, który będzie spełniał swoje funkcje. Aby to zadanie nie spoczywało tylko na barkach zatrudniającego, powstały firmy zajmujące się serwisem ubrań roboczych. Ten rodzaj usługi dba o wyposażenie pracowników w potrzebny ubiór, pranie go oraz naprawianie. Ważną kwestią jest również dostosowanie odpowiedniej odzieży roboczej do standardów firmy, jak i wymiarów pracownika.

Znak rozpoznawczy

To jak wygląda ubranie robocze jest wizytówka firmy. Powinno być dobrze dopasowane do każdego poszczególnego pracownika, zawierać logo i kolorystykę firmy. A co najważniejsze, musi być schludne, zwłaszcza w zawodach, w których na co dzień ma się kontakt z klientami. Poplamiona, zniszczona i źle dobrana odzież nie będzie robiła dobrego wrażenia, dlatego tak ważną rolę w utrzymaniu jej w odpowiednim stanie, pełni serwis ubrań roboczych.

Jak to wszystko działa?

Odzież robocza jest odbierana od klientów w ustalonym terminie, z reguły raz w tygodniu, aby zachować higienę. Ubrania są czyszczone, a w razie potrzeby również naprawiane. Jeśli szkody są zbyt duże, wymienia się je na nowe, a następnie sprawdza jakość. Po zakończeniu serwisowania, wszystkie stroje są kompletowane i przypisywane do konkretnych osób. Robi się to w celu uniknięcia sytuacji prowadzącej do tego, że klient nie dostaje swojego uniformu. Serwis ubrań roboczych ma za zadanie być również przygotowanym na każdą porę roku i w zależności od potrzeb, wyposażyć swoich klientów w stroje letnie i zimowe.

Serwis ubrań roboczych jest dużym ułatwieniem dla firm, które w tym czasie mogą się zająć ważniejszymi zadaniami związanymi z ich właściwą pracą, a nie kompletowaniem uniformów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
19 + 14 =