Salon w stylu francuskim – inspiracje

jasny francuski salon

Styl francuski jest bardzo wyrafinowany, a przy tym ogromnie bogaty. Łączy w sobie klasykę oraz przepych, ale w eleganckim wydaniu. Wcale nie musimy stawiać na kwiaty oraz złoto, by poczuć się jak w pałacowych salach.

Najważniejsze cechy paryskiego salonu

Salon w stylu francuskim jest przede wszystkim przestronny, jasny, a także emanuje ciepłymi barwami oraz pięknymi dekoracjami. Najczęściej pojawiają się szarości, beże ale również biel, a także delikatny róż. Mimo ozdobności jest bardzo prosty i nie epatuje przepychem. W takich wnętrzach bardziej ważny jest jeden akcent niż wiele nieznaczących detali, które zagłuszą bardzo eleganckie dodatki.

Jak prosto stworzyć francuski styl w swoim domu?

Stworzenie salonu francuskiego możemy zacząć od pomalowania ścian na jasne barwy. Postawmy na beż oraz biel. Dobrym pomysłem będzie kwiecista tapeta, ale tylko jako jeden element dekoracyjny. Jeśli kwiatowe detale oraz haftowane tkaniny będziemy chcieli umieścić w tym samym pomieszczeniu, drukowana tapeta z wielkimi wzorami na każdej ścianie może przyćmić efekt, przez co inne dodatki zaginą. Oprócz dodatków w stylu francuskim warto zainteresować się meblami w stylu francuskim. Meble w stylu francuskim mają prostą konstrukcję, ozdobioną rzeźbieniami oraz charakterystycznymi giętymi i lekkimi nogami w stylu Ludwika XV. Takie meble w stylu francuskim na pewno zapełnią przestrzeń i staną się bardzo dekoracyjne, zwłaszcza jeśli wybierzemy do nich elegancką tapicerkę z kwiatowym wzorem. Lekkie meble ludwikowskie wcale nie muszą być mało praktyczne – szafy czy komody w tym stylu często mają wiele skrytek, które pozwolą na schowanie wielu bibelotów. Meble dodatkowo są ozdobione złoceniami i srebrzeniami. Mają lustra, które jeszcze bardziej powiększą przestrzeń.

Siła delikatnych dodatków

Wbrew pozorom to nie meble w stylu francuskim są najważniejszym elementem francuskiego salonu. By nasz paryski salon był w pełni wyposażony, warto postawić na tekstylia. Francuski styl uwielbia tkaniny, zwłaszcza te mocno zdobione. Może być to ciężka narzuta ze złoconą nicią, poduszki z frędzlami oraz pięknymi motywami liści lub kwiatów. Bardzo charakterystyczne są również pionowe pasy, ale też wzory roślinne podobne do tych, które znajdziemy w herbarzach. By nie zagubić się w arabeskach i plątaninach liści można wybrać jedną mocno zdobioną tkaninę, a resztę tekstyliów dobrać kolorystycznie pod ten mocny akcent. Jeśli centralną częścią naszego salonu jest sofa, dodajmy jej uroku za pomocą ozdobnych poduszek oraz narzuty. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jasny-elegancki-salon-w-stylu-francuskim-inspiracje

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
26 ⁄ 13 =