Rodzaje posadzek do miejsc często uczęszczanych

Wybór posadzki nie jest prosta sprawa – zanim przystąpimy do pracy jaką jest kładzenie posadzki należy odpowiednie dobrać jej rodzaj. Posadzka powinna spełniać szereg funkcji, jednak najważniejsza z nich jest jej wysoka trwałość. Posadzki powinny być odpowiednio dopasowane do miejsca, w którym się znajdują. ich nieskazitelny wygląd przez wiele lat, jak i odpowiednia struktura jest możliwa do zachowania wyłącznie w przypadku dopasowania produktu wysokiej klasy do pomieszczenia jednym z najchętniej wybieranych rodzaju posadzek są posadzki żywiczne.

Gdzie są stosowane posadzki żywiczne?

Posadzki żywiczne z epoksydu to jedno z chętniej wybieranych rozwiązań – wynika to przede wszystkim z wysokiej jakości tego rozwiązania oraz z jego potencjalnie niskiej ceny, w porównaniu z innymi rodzajami posadzek. Posadzki żywiczne są również stosowane w miejscach użyteczności publicznej, gdzie ceniona jest przede wszystkim wysoka jakość posadzek. Musi być ona odporna na ścieranie oraz działanie zmiennych temperatur. posadzki żywiczne chętnie stosuje się w restauracjach oraz hotelach czyli tam gdzie wiele ludzi każdego dnia przechodzi przez główne halle. Posadzki żywiczne w takich miejscach murza być przede wszystkim odporne na ścieranie. To ich główna zaleta – podczas przechodzenia dziesiątek gości każdego dnia ich struktura musi być stale niezmienna. Ścieranie oraz wnikanie brudu to powszechne zagrożenia. odpowiednie dobranie posadzki pozwoli na jej sprawne czyszczenie.

Inne zalety

Struktura posadzki żywicznej pozwala na szybkie przecieranie powierzchni – struktura ta jest zwarta, nie posiada porowatości. Dzięki temu brud nie wnika do środka. Posadzki tego typu powinny być stosowane również w hotelach w przypadku kolejnych pięter i korytarzy. Gładka powierzchnia tego rodzaju posadzki sprawia, iż przenoszenie ciężkich walizek na kółkach nie powinno nastręczać żadnego problemu.

Posadzki żywiczne doskonale sprawdzą się także w szkołach – ze względu na odpowiednią elastyczność mogą sprawdzić się w salach lekcyjnych Posadzki tego typu nie są drogie, dlatego szkoły często je wykorzystują.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
6 × 27 =