Pomysły na suchą zabudowę w nowoczesnym salonie wraz z aranżacją

Sucha zabudowa niekoniecznie musi służyć jako płyta, która rozdziela pokoje – zastosowań jest wiele, z płyty gipsowej można stworzyć funkcjonalny mebel, elegancki podwieszany sufit, czy funkcjonalną szafę, a nawet zabudować telewizor. Nowoczesna zabudowa salonu idealnie nadaje się do aranżacji wnętrza i pozwala dostosować je do własnych potrzeb.

Zabudowa z płyt gipsowych w salonie – cechy

Ściany gipsowe mają wiele atutów, dzięki którym są o wiele lepsze od ścian murowanych. Jedną z zalet jest szybkość montażu i możliwość zastosowania suchej zabudowy w dowolnym miejscu, dzięki jej lekkości. Dekorowanie nie stanowi problemu, ponieważ można zacząć malować i tapetować zaraz po zamontowaniu, a cała konstrukcja może posłużyć do ukrycia nieestetycznych elementów oraz okablowania. W przypadku zmiany decyzji, nic nie stanowi problemu na łatwy i szybki demontaż, który da możliwość aranżacji pomieszczenia według preferencji. Jak urządzić nowoczesny salon za pomocą suchej zabudowy?

Zastosowanie suchej zabudowy w nowoczesnym salonie

Podwieszany sufit to jeden z najczęstszych sposobów wykorzystania zabudowy w nowoczesnym salonie – jest on niezwykle estetyczny i elegancki, a także może spełniać funkcje maskowania przewodów czy kratek nawiewnych z klimatyzacji, ubytków oraz nierówności. Istotnym elementem w suficie z suchej zabudowy jest oświetlenie, które może być bardzo efektowe i funkcjonalne, a przy tym pięknie ozdabiać wnętrze. Dobrym zastosowaniem jest zamontowanie sufitu podwieszanego na części salonu np. nad stołem. Wspaniale sprawdza się również możliwość tworzenia wzorów na suficie lub obniżenie całego miejsca – stosowane w nieproporcjonalnych salonach, przy jednoczesnym ułatwieniu ogrzewania.

Zabudowa z płyty gipsowej w salonie, może zastąpić niektóre meble, oszczędzając przy tym na miejscu i wydatkach, a jednocześnie wyglądać oryginalnie. Jednym z podstawowych zastosowań tego typu, jest stworzenie z wnęk półek lub szafek – dodatkowe oświetlenie LED wewnątrz, stwarza niesamowite wrażenie. Takie rozwiązanie zaoszczędza sporo miejsca oraz daje możliwość zagospodarowania ściany jako półki dekoracyjnej, biblioteczki czy nawet miejsca na głośniki, wszystko jest zależne od wizji. Świetnym pomysłem użycia suchej zabudowy w salonie jest stworzenie szafy czy garderoby, może być bardzo pojemna, a przy tym niezwykle estetyczna i elegancka, jednocześnie nie zmniejszając optycznie przestrzeni jak zwykła duża szafa.

Ściana z zabudowy w nowoczesnym salonie pozwala podzielić go na strefy, dodając wygodę i funkcjonalność. Ścianka działowa pozwoli skomponować telewizor oraz inne sprzęty jak np. dekoder z otoczeniem, dzięki wnęką, które dodatkowo można oświetlić, tworząc wspaniały klimat. Plusem nowoczesnej zabudowanej ściany w salonie jest możliwość, dowolnego kształtowania i tworzenie nieregularnych kształtów jak fale czy łuki.

Jeśli w nowoczesnym salonie przeszkadzają rzeczy takie jak kable czy rurki z ogrzewania, gipsowa zabudowa świetnie je ukryje, nie ujmując przy tym atrakcyjności salonu. Doskonale maskuje nieestetyczne elementy, ale także można nią ukryć karnisz, co z dobrze dobranym oświetleniem wprowadza do salonu niesamowity klimat. W przypadku wystąpienia awarii, łatwy demontaż suchej zabudowy, ułatwi dostęp do uszkodzonych elementów.

 

https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/5-pomyslow-na-sucha-zabudowe-w-nowoczesnym-salonie

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
18 + 30 =