Najlepszy sposób na oświetlenie elewacji domu parterowego

Dlaczego warto zdecydować się na zewnętrzne oświetlenie swojego domu? Odpowiedź stanowi gwarancja bezpieczeństwa, a także walory dekoracyjne. Prawidłowo oświetlony budynek nie zginie w ciemności oraz wyróżni się elegancją, przytulnym klimatem. Właściciele domów parterowych muszą stawić czoła większej ilości problemów podczas wyboru oświetlenia, którego efekt nie może przytłoczyć bryły budynku. Oświetlenie zewnętrzne domu jednorodzinnego powinno nadać mu lekkości, dlatego najlepszym wyborem będzie oświetlenie podbitki dachowej.

Zalety oświetlenia w podbitce dachowej

Wykorzystanie podbitki dachowej do oświetlenia elewacji domu parterowego to wybór odpowiedni dla osób ceniących sobie funkcjonalność oraz delikatny, nowoczesny efekt. Oświetlenie podkreśli urok domu, nie przytłaczając bryły zbyt dominującym oświetleniem.

Dlaczego warto wybrać oświetlenie podbitki dachowej?

 • gwarantuje bezpieczeństwo,
 • zapewnia walory dekoracyjne,
 • nadaje lekkiego efektu,
 • jest to nowoczesne, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie.

Led, czyli nowoczesne oświetlenie elewacji

Istnieje wiele sposobów na oświetlenie domu z zewnątrz, a jednak źródło światła LED cieszy się największą popularnością. Decyduje o tym przede wszystkim wysoki poziom estetyki, jaki nadaje. Poza tym jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. W porównaniu do innych źródeł światła, nie wymagają ponoszenia dużych kosztów. Nie musimy też przejmować się regularną wymianą żarówek. Wybierając oświetlenie, pamiętajmy o ich prawidłowym zabezpieczeniu! Oprawy powinny być wodoodporne i szczelne, dzięki temu staną się odporne na pył i działania atmosferyczne.

Dlaczego warto wybrać technologię LED?

 • podkreśla urok piętrowego domu,
 • służy zdecydowanie dłużej niż tradycyjne źródła światła,
 • nie generuje wysokich kosztów,
 • oprawy LED nie nagrzewają się, a więc nie niszczą paneli.

Oświetlenie domu z zewnątrz – porady

Planując montaż oświetlenia w podbitce dachowej, należy dokładnie zastanowić się nad jej rozmieszczeniem pod względem dekoracyjnym oraz funkcjonalnym. Przy wyborze oświetlenia, łatwo zapomnieć o wielu istotnych elementach, które mogą przeważyć o ostatecznym wyglądzie całej działki.

Oświetlenie elewacji domu parterowego – o czym pamiętać?

 • oświetlenie ma zapewnić efekt dekoracyjny, ale przede wszystkim funkcjonalny – upewnij się, że światło nie będzie przeszkadzać domownikom znajdującym się wewnątrz domu,
 • rozmieszczenie oświetlenia podporządkuj układzie okien,
 • odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz oświetlić również taras bądź ogród,
 • nie narażaj swojego bezpieczeństwa – montażem oświetlenia musi zająć się fachowiec,
 • wybierz prawidłowo zabezpieczone źródła światła LED,
 • jeśli zależy ci na zachowaniu spokojnego, przytulnego klimatu – zdecyduj się na łagodne, ciepłe światło.

Podejmując decyzję o zewnętrznym oświetleniu domu jednorodzinnego, należy wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów. Sukces tkwi w kierowaniu się bezpieczeństwem, funkcjonalnością oraz estetyką. Te wszystkie wymagania spełnia źródło światła LED, które nie pobiera wysokich kosztów ani cennego czasu właścicieli. Oświetlenie elewacji przy pomocy podbitki dachowej sprawi, że dom parterowy wyróżni się lekkością i nowoczesnością.

https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/6-pomyslow-na-oswietlenie-elewacji-domu-parterowego

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
10 ⁄ 2 =