Jak urządzić kuchnię w pięknym skandynawskim stylu?

Przez ostatnie lata styl skandynawski stał się bardzo modny w wystroju wnętrz. W internecie można zauważyć wiele pokoi stworzonych przez ludzi w ich własnych domach, a przy tym wiele inspiracji. Ze względu na swoją popularność masa osób chce urządzić w swoim domu lub mieszkaniu pokój właśnie w stylu skandynawskim. Jednak nie każdy wie, czym tak naprawdę ten styl jest.

Styl skandynawski został stworzony w krajach Europy północnej. Chłód oraz natura klimatu skandynawskiego jest czymś, co przyciąga wielu miłośników wystroju wnętrz. Pomieszczenia urządzone w tym stylu charakteryzuje:

  • Minimalizm
  • Prostota
  • Jasne barwy
  • Powiązania z naturą

Prosty styl skandynawski nie tylko sprawdza się w wielkich domach, ale również w małych mieszkaniach, upiększa każde pomieszczenie oraz wyłania jego piękno, dodatkowo go nie przytłaczając.

Główne elementy używane w stylu skandynawskim to:

  • Jasna kolorystyka

Biele, beże oraz jasne szarości królują w pomieszczeniach w tym stylu.

  • Naturalne materiały

W stylu skandynawskim znajdziemy wiele drewna, kamienia oraz wiele innych pięknych materiałów pochodzących z natury

  • Kontrastowe barwy

Styl skandynawski to głównie jasne kolory jednak warto przełamać biel mocniejszą barwą.

Znając już główne cechy stylu skandynawskiego, można by powiedzieć, że jest bardzo łatwy do stworzenia, jednak trudność tego stylu zaczyna się w kuchni, jakie szafki wybrać? Jakie kafelki? A jaki kolor ścian? Tego dowiesz się w tym tekście.

Kuchenne meble w stylu skandynawskim

Warto, aby meble ukazywały naturalność, jaką cechuje się styl skandynawski. Drewniane szafki, białe blaty lub meble w kolorach szarości czy jasnego beżu. Również do takiej kuchni pasuje marmurowy blat lub pastelowe szafki.

Skandynawska kuchnia powinna być jasna, jednak oprócz naturalnych elementów warto dodać coś, co przełamie prostotę pomieszczenia.

Dla przykładu do białych szafek można dopasować mocne czarne uchwyty, które wciąż będą wyglądać bardzo klasycznie, ale przełamią delikatność całego pomieszczenia.

Na brązowym lub białym blacie możesz ułożyć niesamowite dodatki w pięknych barwach, dla przykładu do natury i delikatności pasuje żółta doniczka przy oknie kuchennym albo deska do krojenia w kolorze różu.

 

Ściany w skandynawskiej kuchni

Są dwa pomysły na piękne ściany w stylu skandynawskim:

  • Zwyczajne

Ściany mogą być zwykłym tłem do reszty kuchni. Malując je na biało lub używając jasnych kafli można sprawić, że meble będą na pierwszym planie i to właśnie one będą podziwiane.

  • Ekstrawaganckie

Kto powiedział, że ściana nie może zwracać uwagi?

Spraw, że twoja naturalna skandynawska kuchnia swój element kolorystyczny będzie mieć na ścianach.
Możesz zwyczajnie wyłożyć ściany przepięknymi deskami, marmurem lub jasnymi kafelkami, ale również będą pasować kafle w piękne wzory i różne kolory.

Aktualnie bardzo modnymi kaflami są te, na których każdy element ma inny wzór, nie tylko są one bardzo eleganckie, ale również wprowadzą coś żywego do twojej kuchni.

Również twoje ściany mogą stać się ciemnoszare dla przełamania jasnej egzystencji kuchni.

Mamy nadzieję, że twoja nowa skandynawska kuchnia będzie oszałamiająco piękna i będzie miała kilka szokujących i kolorowych elementów.

Jak urządzić po skandynawsku dowiesz się więcej z poradnika na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/kuchnia-w-stylu-skandynawskim-5-pomyslow-na-aranzacje

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 ⁄ 14 =