Gładź na płyty kartonowo – gipsowe – poradnik

jak kłaść gładź na płyty kartonowo gipsowe

Każdy z nas od czasu do czasu decyduje się na to, by wykonać w swoim domu jakiś remont. Często korzystamy wówczas z płyt kartonowo – gipsowych, ponieważ są one łatwe w montażu i dość szybko odmieniają wygląd naszego wnętrza. Jednak sam montaż takich płyt, to zazwyczaj nie jest wszystko. Należy wykonać także drobne prace mające na celu przygotowanie ich do dalszej obróbki, przykładowo do malowania.

Dlaczego płyty kartonowo-gipsowe muszą zostać pokryte gładzią?

Jedną z prac, którą należy wykonać po zamontowaniu płyt kartonowo – gipsowych, jest pokrycie ich gładzią. Takie płyty są montowanie bardzo blisko siebie. Jednak mimo wszystko zostaje między nimi pewna przestrzeń, która musi zostać w jakiś sposób uzupełniona. Poza tym podczas prac czasem dochodzi także do małych uszkodzeń płyt, które w przypadku ściany, są bardzo widoczne. Dzięki gładzi szpachlowej służącej do wykończeń, bardzo szybko można uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Warto sobie przed przystąpieniem do pracy przyszykować szpachlę bądź też wałek, którym będziemy nakładać gładź. Należy także zakupić samą gładź. Na rynku dostępne są dwa jej podstawowe rodzaje a zatem gładź gotowa oraz do samodzielnego mieszania.

Jak kładzie się gładź na płyty kartonowo-gipsowe?

Płyty kartonowo – gipsowe przed nałożeniem gładzi, wymagają odpowiedniego zagruntowania. Niektóre osoby decydują się na to, by nie korzystać z takiego gruntu. Jednak warto pomyśleć nie o małych oszczędnościach wynikających z braku konieczności kupowania gruntu, ale o dalekosiężnych skutkach takiego postępowania. Jeśli płyty zostaną odpowiednio zagruntowane, wówczas będą znacznie lepiej wiązać się z gładzią szpachlową. To natomiast jest duży plus, jeśli chcemy naprawdę uzyskać gładką i luksusową powierzchnię. Po zagruntowaniu, można nałożyć odpowiednią gładź szpachlową. Oczywiście na tym praca związana z wykończeniem wnętrz się nie kończy. Na taką ścianę, zazwyczaj chcemy nałożyć jeszcze farbę. Dlatego musimy poczekać, aż gładź idealnie wyschnie. Następnie się ją dokładnie szlifuje i oczyszcza z wszelkich pyłków, jakichś zabrudzeń. Po wykonaniu takiej pracy, trzeba nałożyć kolejną warstwę gruntu. Dzięki temu malowanie ściany będzie przynosiło znacznie lepszy efekt, ponieważ farba będzie dobrze wiązała się z podłożem. Dopiero wykonanie wszystkich czynności opisany po kolei, gwarantuje nam świetny efekt jeśli chodzi o wykończenie ścian. Może nam się wydawać, że takie prace pochłoną mnóstwo naszego czasu. Tak naprawdę jednak wykonuje się je stosunkowo szybko. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/nakladanie-gladzi-na-plyty-kartonowogipsowe-instrukcja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
30 ⁄ 15 =