Drewno we wnętrzach – jak je wykorzystać najlepiej

ja łaczyć biel z drewnem

Drewno we wnętrzu stało się bez wątpienia prawdziwym bestsellerem. Jego zastosowanie modne było wiele lat temu, jednak moda ta powróciła, dzięki czemu z łatwością można wykorzystać ten patent w swoim pomieszczeniu i cieszyć się efektami, jakie daje. W jakich wnętrza drewno prezentuje się najlepiej? Podpowiadamy!

W jakich wnętrzach warto wykorzystać drewno?

Tak naprawdę panuje tutaj absolutna dowolność. Drewno doda charakteru każdemu pomieszczeniu, bez względu na to, czy jest to kuchnia biała z drewnem retro, czy też sypialnia, w której zestawiona jest biel z drewnem. Jeżeli więc chcesz znaleźć idealny pomysł na wnętrze z dodatkiem drewna, wpisz hasło biała łazienka z drewnem aranżacje lub biała kuchnia z drewnem aranżacje, jeżeli planujesz remont tego pomieszczenia w swoim domu. To ponadczasowy trend, który nie przeminie po jednym sezonie. 

Jakie meble wykorzystać do drewnianych pomieszczeń?

W tym przypadku również pasuje absolutna dowolność. Wiele osób decyduje się na zastosowanie prostych form mebli w stonowanych kolorach. Zazwyczaj są to masywne meble w kolorach ziemi, takich jak beże, szarości i odcienie zielonego. We wnętrzach drewnianych pięknie prezentują się również meble wiklinowe. Dodatek stanowić mogą również wysokie wazony oraz ciemne ramki, które pięknie odbiją się na idealnie białej ścianie uzupełnionej elementami drewna. Warto zaznaczyć, że drewno jest nieodłącznym elementem stylu skandynawskiego, takiego pomieszczenie może mieć czysto skandynawski styl, a całość będzie prezentowała się doskonale. Podsumowując, doskonałymi dodatkami do drewnianych wnętrz będą meble:

  • Wiklinowe,
  • w stylu skandynawskich,
  • proste, utrzymane w kolorach ziemi, drewniane (postarzane krzesła lub stoliki wykonane z przeciętych drzew),
  • duże, jasne zasłony,
  • nowoczesne lampy o prostych formach,
  • futurystyczne meble o jaskrawych kolorach i nowoczesnych kształtach.

Gdzie umieścić drewno?

Istnieje wiele miejsc w pomieszczeniu, które umożliwią na osadzenie drewnianych elementów bez ingerencji w strukturę budynku. W wielu aranżacjach dostrzec można wykorzystanie drewna do skonstruowania pozornych elementów konstrukcji domu. Wyglądają one jak wzmocnienie dachu, jednak są jedynie elementem dekoracyjnym. Oczywiście prawdziwe elementy konstrukcji dachu można uzyskać w pomieszczeniach na poddaszu. Problematyczne belki, które zabierają przestrzeń, można zamienić w dekoracyjne elementy, które będą prezentowały się doskonale. Wystarczy odrobina chęci, pomysłowości i czasu, aby stworzyć wnętrze niczym z katalogu wnętrzarskiego. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/jak-efektywnie-laczyc-biel-z-drewnem-we-wnetrzach

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Solve : *
18 − 4 =