Aranżacja salonu na poddaszu

Poddasze może wydawać się ciężkim miejscem do zaaranżowania pokoju. Rzadko spotykane skosy, mogą przerazić, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie miało się z nimi do czynienia.
W tym tekście przedstawimy kilka pomysłów na to, jak łatwo urządzić salon na poddaszu.

Salon na poddaszu ze skosami

Skosy nadają charakteru całemu pomieszczeniu, jednak mogą być dużym utrudnieniem. Ze względu na zmniejszenie ściany nie możemy tam postawić każdego mebla oraz ciężko jest wstawić duże okno, które odpowiednio oświetli nasz salon. Mamy jednak kilka pomysłów:

  • Pomaluj skosy na biało

Dzięki temu będzie lepiej odbijał światło, czyli w pokoju będzie jaśniej. Z ciemnymi skosami będziesz czuć się jak w jaskini – a tego chyba nikt nie lubi.

  • Postaw pod skosem kanapę

Kanapa jest niskim meblem, zawsze zmieści się pod skosem, a dodatkowo siedząc na niej, nigdy nie uderzysz się w głowę, więc kanapa odnajdzie się tam idealnie.

  • Półki na miarę

Dzięki szafkom lub półkom zamówionym u stolarza zaoszczędzisz mnóstwo miejsca. W niektórych przypadkach pod skosem nie da się nic zmieścić, jednak dodatkowe miejsce na takiego typu szafkach zawsze jakoś pożytecznie wykorzystasz.

  • Zrób ze skosu dekoracje mieszkania

Zamiast pomalować je zwykłą farbą, możesz udekorować je deskami. Deski będą czymś ciekawym w pomieszczeniu, dodatkowo zawsze łatwo jest do nich przyczepić różne pamiątki oraz dekoracyjne lampki, które dodadzą niesamowicie magicznego klimatu. Jednak najlepiej jest pomalować deski na biało, wtedy pokój wciąż będzie jaśniejszy dzięki bieli odbijającej światło.

  • Ułóż pod skosem biurko

Biurko jest niskim meblem, a dodatkowo przy nim siedzisz, więc przypadkowo nie uderzysz się w głowę. Na skosach zazwyczaj znajdują się okna dachowe, które niezwykle będą oświetlać notatki wykonywane podczas pracy.

  • Nie ustawiaj dużej ilości mebli

Pomieszczenie ze skosem już wydaje się małe, dodatkowe graty mogą wnętrze jeszcze pomniejszyć i przyczynić się do optycznego bałaganu, nawet jeżeli będzie czysto. Staraj się utrzymać salon prosty – wtedy będzie najładniejszy.

  • Lustro

Ważne jest, aby w takim pomieszczeniu znalazło się lustro, które optycznie powiększa pomieszczenie, a dodatkowo je rozświetla.

Duże lustro naprzeciwko okna stwarza o wiele więcej światła w całym pokoju i dzięki temu nie będziemy się czuć tak jakby cały czas była noc.

Nowoczesny salon na poddaszu

Nie wiadomo dlaczego ale słowo poddasze, kojarzy nam się z czymś starym i zakurzonym. Jednak dobrze by było, gdyby salon właśnie w tego typu pomieszczeniu również mógłby odpowiadać najnowszym trendom.

Więc czy da się urządzić salon w nowoczesnym stylu na poddaszu? Pewnie, że tak! A nawet bardzo dobrze będzie to wyglądało. Nowoczesne to minimalistyczne, a poddasze właśnie tego potrzebuje. Przez skos pomieszczenie wydaje się być o wiele mniejsze, a mnóstwo różnych mebli i dekoracji by ten salon przytłoczyło oraz dodatkowo optycznie zmniejszyło. Utrzymywanie tego typu pokoju w minimalistycznym i skromnym stylu jest nawet kluczowe.

Mam nadzieję, że już nie boisz się urządzać salonu na poddaszu. Wbrew pozorom jest to bardzo łatwe, a nasze porady powinny Ci w tym pomóc.

 

https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/aranzacja-wygodnego-i-przestronnego-salonu-na-poddaszu-inspiracje

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 + 17 =