Aranżacja łazienki w stylu SPA

Łazienka w stylu SPA

Odpoczynek po ciężkim dniu jest niesamowicie ważny, ponieważ pozwala on zebrać myśli i nastawić nas pozytywnie na kolejny dzień. Sposoby na odpoczynek są nieograniczone, jednak jedną z pierwszych myśli, która pojawia się w głowie pod tym hasłem jest SPA. Niestety dla niektórych osób spędzanie czasu w SPA może być nieosiągalnym luksusem z powodu kosztów jakie trzeba ponieść, lub czasu jaki trzeba poświęcić. Dlatego też co raz częściej stawia się na aranżację łazienki w stylu SPA co samo w sobie wprowadza w uspokajający nastrój i pomaga się zrelaksować nie wychodząc z domu.

Aranżacja łazienki SPA

Łazienka w stylu SPA musi cechować się schludnością i spokojem. Dlatego też łazienka powinna być w kolorach jasnych, lub kolorach natury. Najlepiej sprawdzą się kolory

– białe,

– beżowe,

– kremowe,

– brązowe,

– zielone

tak samo jak wszelkie materiały, takie jak drewno, kamień, ceramika. Pięknym, a jednocześnie najprostszym połączeniem, który od razy przeniesie nas w klimaty SPA, jest połączenie bieli z drewnem. Takie połączenie najlepiej sprawdzi się wykorzystując biały jako kolor ścian, wanny, umywalki, a tworzywo drewniane jako szafki czy inne dodatki. Drewno świetnie będzie też wyglądać użyte na jednej ścianie, przy której będzie stać wanna, co doda łazience nowoczesnego kontrastu.

Wanna vs prysznic w łazience SPA

Jednym z głównych zagryzek ludzi aranżujących łazienkę jest wybór pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową. W łazience z motywem SPA zdecydowanie jednak króluje wanna, która daje możliwość odbycia długich, relaksujących kąpieli. Najlepiej sprawdzi się zaokrąglona, wolnostojąca wanna z wbudowaną funkcją hydromasażu, których na rynku możemy spotkać co raz więcej i cieszą się ogromną popularnością. Dla osób z ograniczoną powierzchnią w łazience lub po prostu stawiających na kabinę prysznicową, dobrze sprawdzą się przeszklone modele pozbawione brodzików, które zastąpione są odpływem w podłodze. Jest to niesamowicie modne i nowoczesne rozwiązanie, które jak najbardziej wpasuje się w łazienkę w stylu SPA tym bardziej modele zawierające w sobie hydromasaż lub nawet saunę.

Dodatki do łazienki SPA

Łazienka SPA zdecydowanie kojarzy się z wygodą i całkowitym rozpieszczeniem, dlatego też nie może w niej zabraknąć wszelkich dodatków, tym bardziej, że to one głównie sprawią, że naprawdę poczujemy się jak w SPA. W łazience oczywiście nie może zabraknąć ręczników, a najlepiej białych, jak najbardziej puszystych. Świetnie sprawdzi się także taca nakładana na wannę, na którą można odłożyć laptopa, czy książkę lub lampkę wina. Dodatkami najłatwiej jest wprowadzić do pomieszczenia oczekiwany nastrój, a w takiej łazience konieczne jest, by on uspokajał, więc nie może zabraknąć elementów kojarzących się ze spokojem. Mogą nimi być na przykład figurki buddy lub kwiatu lotosu, a także elementy z symbolami yin i yang. Konieczne jest też umieszczenie jak największej ilości świeczek jaką damy radę. Nie tylko nastroją one łazienkę ale także odpowiednio ją oświetlą, ciepłym żółtym światłem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
5 − 1 =